آذربایجان غربی

از زنبيل قرمز بقايي تا كت قرمز مشايي

  • سه شنبه, آبان 30 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بست نشینی تمام شد؛ حالا پروژه‌های دیگر را اجرا می‌کنند. مانند شکایت حمیدرضا بقایی از قاضی پرونده‌اش در روزی که اسفندیار رحیم مشایی برای رسیدگی به اتهاماتش به دادسرا رفته بود.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از آرمان، نامه مشایی به شاه عبدالعظیم و کت قرمزش که تداعی کنند زنبیل قرمز بقایی در روز دادگاهش یعنی 30 مهر بود. اسفندیار رحیم مشایی یار جدا نشدنی محمود احمدی‌نژاد دیروز برای پاسخ به اتهاماتش به دادسرای فرهنگ و رسانه رفت. البته او زمانی احضاریه را دریافت کرد که به همراه احمدی‌نژاد به 3 یار دیگر یعنی بقایی، جوانفکر و خراسانی که در حرم حضرت عبدالعظیم بست نشین بودند سر می‌زد. از آنجا که رفتارهای متفاوت ویژگی احمدی‌نژاد و یارانش است. او دیروز با پوشیدن کت قرمز به دادسرا رفت تا توجه را به سمت خود جلب کند. کت قرمز او تداعی کننده زنبیل قرمزی بود که بقایی در روز دادگاهش در دست داشت.

طبق آنچه در متن احضاریه آمده است اتهامات مشایی شامل تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین به مسئولان و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی است. قاضی رسیدگی کننده به پرونده، برای اسفندیار رحیم مشایی قرار کفالت صادر کرده است. پس از آن بود که مشایی هوس دیزی کرد و تصویری از او در حال خوردن دیزی منتشر شد و در زیر آن نوشته شده بود: «روز اول ربیع بفرمایید دیزی؛ البته بدون تصرف در اموال دولتی!»

نامه مشایی!

مشایی دیروز در نامه‌ای عجیب به شاه عبدالعظیم با تشکر از میزبانی آنها در 4روز بست نشینی بقایی و یارانش، از ایشان به‌خاطر آنچه هتک حرمت عده‌ای نامید، عذرخواهی کرده است.

در متن نامه مشایی آمده است: «دوستان ما که به رسم جوانمردان مومن به اهل‌بیت(ع) و شیفته حسین(ع) به محضر شما به پناه آمده بودند را برنتافتند. چند روز در برابر هشت ماه بست‌نشینی سیدجمال الدین اسدآبادی نشان می‌دهد که تحمل آقایان هم‌پای عزمشان بر دوام جور نیست» وی در ادامه نامه خود با اشاره به ‌این که اولیای خدا همواره شاهد ظلم بسیار در حق خود و خلق مظلوم خدا بوده‌اند، ظلم به پناه‌جویان به حرم آن حضرت را، بسیار سنگین دانست.

حمایت مشایی از بقایی

پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال 96، اسفندیار رحیم مشایی به همراه محمود احمدی‌نژاد، حمایت جدی خود را از حمیدرضا بقایی اعلام کرد. پس از عدم تایید صلاحیت بقایی، او همواره مخالف وضع محدودیت‌ها برای بقایی بوده است. وی در پاسخ به بازداشت مجدد بقایی در23 تیر در اینستاگرام خود مدعی شد که در ماجرای بازداشت مجدد بقایی، برکات بسیاری وجود دارد و زمان آن را نشان خواهد داد. او مدعی شد که «پس از 225 روز سندی دال بر مجرمیت بقایی یافت نشده است». در ۳ آبان یادداشتی از مشایی در سایت دولت بهار درباره محاکمه بقایی منتشر شد که طی آن از غیر علنی بودن دادگاه بقایی انتقاد کرده بود. مشایی پیش‌تر هم در آخرین روزهای فروردین نامه‌ای به معاون اول قوه قضائیه نوشته و موضوعاتی را مطرح کرده بود. مشایی دیروز یعنی 29 آبان، اقدام به حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه کرد. اسفندیار رحیم مشایی بی‌شک در جریان این احضاریه با محمود احمدی‌نژاد مشورت کرده و حضور او در دادسرا بی‌اطلاع از رئیس دولت‌های نهم و دهم نبوده است.

ادعای شکایت بقایی از قاضی

در زمانی که مشایی در دادسرا حضور داشت، کانال بقایی مدعی شکایت او از قاضی حیدری شد. البته در 12 مهر هم ایسنا نوشت: «حمیدبقایی با ارسال نامه‌ای خطاب به قاضی حیدری رئیس شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت، خواستار برگزاری علنی دادگاهش در روز ۲۵ مهرماه شد.»

روز گذشته در تصویر یک شکایت‌نامه که نام بقایی و حبیب‌ا... جزءخراسانی به عنوان شاکی درج شده بود، نام نصرت‌ا... حیدری هم به عنوان مشتکی‌عنه آورده شد. در کانال بقایی آمده: «شکایت از قاضی حیدری به دادسرای انتظامی قضات در مورد تخلف از اصل 165 قانون اساسی و غیرعلنی نمودن جلسات دادگاه برخلاف نص صریح قانون اساسی ایران» است.

همچنین بقایی نوشته است: «بعد از صدور رای آقای حیدری قاضی شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت، آن را به همراه تحلیل فنی و حقوقی در معرض قضاوت مردم، وکلا و حقوقدانان کشور قرار خواهیم داد. رای قاضی مذکور به 4 زبان زنده دنیا انگلیسی، عربی، چینی و اسپانیولی ترجمه و منتشر می‌گردد تا بخش اعظم حقوقدانان دنیا با نحوه قضاوت و نگارش رای در دادگاه شعبه 1057 کارکنان دولت آشنا شوند.»

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها