آذربایجان غربی

نیاز دولت به پشتیبانی اصلاح‌ طلبان

  • یکشنبه, مهر 01 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

زهرا صدراعظم نوری: پیشنهادهایی که از سوی مردم به ویژه افراد نخبه، فعالان حوزه سیاسی و احزاب مطرح می‌شود می‌تواند به سایر گروه‌های اجتماعی کمک کند و با توجه به نظرات، مسائل را حل و فصل کرد.

در رابطه با این موضوع که نقدها نسبت به عملکرد دولت و دستگاه‌های اجرایی انجام می‌گیرد باید گفت که اگر این انتقادها از سوی افراد ذی‌صلاح، مرجع و گروه‌های سیاسی مطرح شود حتما با نیت خیر و دلسوزانه صورت می‌گیرد. بنابراین باید به آنها توجه شود. اولا باید نقدها به خوبی شنیده و سپس پاسخ داده شود و پاسخ باید با ارائه برنامه و رویکردهایی باشد که بتواند نقدها را تبدیل به اقدام کند تا آن نقد رفع شود و عملکرد به جا گذاشته شده گروه‌های منتقد، دلسوز و خیرخواه را قانع کند.

طبیعتا اگر گروه‌های مرجع، احزاب و اشخاص فعال سیاسی و اجتماعی نقد و پیشنهادهایی داشته باشند و مورد توجه قرار نگیرد، حتما افراد یا گروه‌ها دلسرد خواهند شد و در اقدامات و تصمیمات بعدی اثر خواهد گذاشت. باید دانست که فقط یک دوره در این مقطع نیازمند به دیدگاه‌ها و نظرات جامعه نخواهند بود بلکه در هر دوره‌ای نقش جامعه تعیین‌کننده بوده و باید نظر مردم مورد توجه قرار گیرد.

اگر دولتمردان و متولیان امور قصد جلب نظر، حمایت و پشتیبانی جامعه را دارند، باید رضایت مردم را جلب کنند. رضایت مردم زمانی جلب می‌شود که حرف و نقدشان شنیده و مورد توجه جدی قرار گیرد و اقدام عملی در راستای پاسخ به نقدها و رفع کردن مشکلات انجام شود.

دولت باید به صورت جدی، همانطور که در سال‌های 92 و 96 وعده‌هایی داد و با حمایت و پشتیبانی مردم و به خصوص اصلاح‌طلبان و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب پیروز شد و در نتیجه مسئولیت اجرایی کشور را برعهده گرفت، کار را ادامه دهد.

دولت باید بداند که در ادامه راه هم نیاز به این حمایت و پشتیبانی دارد و اگر پاسخ لازم را ندهد، حتما مردم به گونه دیگری عمل خواهند کرد و این نارضایتی مردم نتایج خوبی را به همراه نخواهد داشت. این موضوع برای متولیان امور و مسئولان ذی‌ربط می‌تواند گران تمام شود.

اصلاح‌طلبان بخشی از مردم هستند و خودشان به عنوان مردم در صحنه حضور دارند و به خاطر همین شناخت است که نقد می‌کنند، ضمن اینکه به عنوان احزاب سیاسی و فعالان اجتماعی هم در حال فعالیت هستند. اصلاح‌طلبان در تعامل با مردم بوده و نظر و مطالبات مردم را منعکس و پیگیری می‌کنند و طبیعتا نباید میان آنها و مردم فاصله وجود داشته باشد.

اصلاح‌طلبان امروز نقد دارند و انتظار دارند حرف‌هایشان شنیده شده و در جهت مطالباتی که دارند، اقدام روشنی صورت گیرد. طبیعی است اگر نقطه نظرها و نقدها شنیده شود، می‌توان به حمایت‌ها ادامه داد و به دولت کمک کرد. مسئولان و دولت بی‌نیاز از حمایت‌ها و کمک‌های اصلاح‌طلبان و مردم نیستند و نخواهند بود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در یادداشت

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها