آذربایجان غربی

٩٠ دقیقه عذابمان دادید

  • شنبه, مهر 07 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

یک دربی دیگر هم تمام شد و از همین حالا بعد از چند روز صحبت درباره حواشی و اتفاقات این مسابقه، همه منتظر فرارسیدن یک دربی دیگر می‌شوند.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از شهروند، اتفاقی که مدام در طول تاریخ تکرار می‌شود و تکرار! دربی اخیر اما هواداران سرخابی را راضی نکرد و همه درحال اعتراض هستند. باز هم شائبه سفارشی‌بودن مسابقه برای تساوی با توجه به شرایط دو تیم بر سر زبان‌ها افتاده است. به‌ هرحال اسپانسر پیراهن هر دو تیم مشترک بود و وزارت ورزش هم اداره هر دو باشگاه را در اختیار دارد و تا زمانی که این دو تیم به بخش خصوصی واگذار نشوند، البته این حرف و حدیث‌ها ادامه خواهد داشت، اما دربی کسل‌کننده اخیر چند نکته و حاشیه مهم دیگر هم داشت که به آن پرداخته‌ایم.

سوءاستفاده از دربی برای دزدی!

خفت‌گیری و سرقت ده‌ها گوشی موبایل در اطراف ورزشگاه آزادی با سلاح سرد از حاشیه‌های مهم بود. در خبرهای ابتدایی عنوان شده بود که یک تیم شرور ٨نفره مجهز به سلاح سرد اطراف ورودی شرقی آزادی به هوادارانی که تعدادشان زیاد نبوده، حمله می‌کردند و با دزدیدن پول نقد و گوشی آنها بلافاصله متواری می‌شدند. مأموران یک سارق خودرو که قصد سرقت لوازم داخل خودرو‌های پارک‌شده در پارکینگ ورزشگاه را داشت، شناسایی و دستگیر کردند. سرهنگ کیوان ظهری، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در واکنش به خبر حمله با سلاح سرد به تماشاگران برای سرقت اعلام کرد: «حمله با سلاح سرد به تماشاگران دربی پس از اتمام مسابقه کذب محض است و چیزی به ما گزارش نشده است. ماموران طی بازرسی‎ها و گشتزنی در اطراف ورزشگاه موفق به شناسایی و دستگیری ۹ سارق و جیب‌بر که در محوطه ورزشگاه درحال پرسه‌زنی بودند، شدند. همچنین یک سارق که درحال دزدی لوازم خودروهای پارکینگ بود، دستگیر شد.»

بازداشت دختران پسرنما

انتشار خبر دستگیری دختران که با گریم مردانه قصد ورود به استادیوم را دارند، قبل از هر مسابقه فوتبال به یک اتفاق تکراری تبدیل شده است. قبل از دربی هم در خبرها آمد که ماموران دو دختر را که با گریم مردانه قصد ورود به استادیوم داشتند، دستگیر کردند. البته یک تصویر منتشرشده در فضای مجازی هم نشان داد که یکی از دختران با لباس پسرانه موفق شده به سکوهای آزادی برود. خبر مهم دیگر حضور ماموران لباس شخصی در بین تماشاگران برای کنترل نظم و شناسایی دخترانی که توانسته‌اند وارد آزادی شوند، بود که در نوع خود جالب بود.

تماشاگران کاری به کار هم نداشتند

برخلاف دربی‌های گذشته، درگیری هواداران پرسپولیس و استقلال در طول مسابقه فقط در حد شعار بود و دیگر شاهد درگیری شدید فیزیکی و پرتاب سنگ و بطری نبودیم. از قبل تا بعد از دربی تنها در یک صحنه تماشاگران به سمت هم برای ثانیه‌هایی کوتاه بطری پرتاب کردند که این موضوع هم سریع کنترل شد. البته جذاب‌نبودن مسابقه هم در این بی‌حاشیه‌بودن سکوها تأثیر زیادی گذاشت. با این حال حتی به یک صندلی آزادی هم در روز بازی آسیب نرسید.

سکوهای استقلال پر نشد!

یکی از حاشیه‌های هفته گذشته مورد بحث مردم تقسیم سکوهای دربی به صورت ٩٠ به ١٠ برای تیم میزبان یعنی استقلال بود که بعد مشخص شد فتحی سرپرست باشگاه در جلسه شورای تأمین استان تأکید کرده که مخالف این طرح است و بهتر است باز هم تماشاگران به صورت ٥٠-٥٠ به آزادی بیایند. مسأله حیرت‌انگیز اینجاست که باز هم تعداد قابل توجهی از سکوهای استقلالی‌ها در روز دربی خالی ماند. این درحالی است که بلیت‌فروشی توسط باشگاه استقلال انجام شده بود.

اوج گرانی در آزادی!

توجه مردم به دربی و حضور پرشور آنها در آزادی باعث گران‌شدن اقلام مختلف شد. یک ساندویچ همبرگر بی‌کیفیت با یک پرگوجه و خیارشور ١٠‌هزار تومان به فروش رسید. نوشابه ٢٥٠٠ تومان و آب معدنی ٢٠٠٠ تومان! سیگار هم نزدیک به ٤ تا ٥‌هزار تومان بیشتر از قیمت کف بازار در اطراف ورزشگاه به فروش می‌رسید. هیچ نظارتی هم روی ساندویچ‌های بی‌کیفیت و گران غیربهداشتی وجود نداشت. هرکسی هرکاری دلش می‌خواهد می‌توانست انجام بدهد!

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در ورزشی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها