آذربایجان غربی

پیام محمدمهدی شهریاری به مناسبت آغاز سال تحصیلی جديد

  • یکشنبه, مهر 01 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی در پیامی آغاز سال جدید تحصیلی را تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار هم آوا، متن پيام محمدمهدي شهرياري بدين شرح است:

به نام یگانه دانایی و توانایی

مهر روشنای علم است و فروغ معرفت؛ مهر موسم عشق و طلیعه آموختن است و آنگاه‌که آموزش آغاز می‌شود خشونت، افراطی گری و جنگ به پایان می‌رسد، مهر شروع نهضت دانایی، گفتمان و گفتگوست؛ مهر امتداد مهربانی و عطوفت، موسم عشق و ایثار و اکنون ماه مدرسه، شهادت و رشادت است و چه زیباست این مهر که با رایحه دلنواز دفاع مقدس و محرم گره‌خورده است.

در جامعه امروز، آموزش‌ وپرورش مهم‌ترین ابزار دسترسی به توسعه پایدار و پیشرفت انسان‌محور و شکل‌گیری جامعه‌ای انسانی و دانش‌محور، تعمیق هویت ایرانی و اسلامی و بسط فرهنگ گفت‌وگو و پرورش نسلی صلح‌جو است.

مقدمه توسعه، تربیت انسان‌های توانمند است و دراین‌بین باید برنامه‌ریزی درست و منابع لازم را به این مهم، اختصاص داد؛ عدم توجه شایسته و بایسته به‌ آموزش‌وپرورش شاید یکی از دلایل عدم توسعه یافتگی همه جانبه ایران عزیز با وجود همه تلاش های صورت گرفته باشد.

مدارس استان آذربایجان‌غربی، امروز میزبان نزدیک به ۶۰۰ هزار دانش‌آموزی است که در بیش از ۲۳ هزار کلاس درس، آماده آموختن الفبای زندگی، گفتگو و تساهل و مدارا هستند، گرچه در قیاس با استانداردهای جهانی و کشوری، سرانه فضای آموزشی این استان، مناسب مردم نجیب و دانش آموزان باهوش و مستعد آن نیست اما همه همّ‌و‌غمّ اینجانب و سایر همکاران و دلسوزان و خیّران حوزه آموزش، پر کردن این شکاف آموزشی با فراهم نمودن بسترهای لازم برای بازگشت ۵۳ هزار بازمانده از تحصیل و کاهش رقم ۵ هزار کلاس درس موردنیاز کنونی این سامان است.

ضمن تبریک اول مهر، موعد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به همه دست‌اندرکاران و دانش‌آموزان و دانشجویان، باور عمیق دارم، رشد و پیشرفت متوازن آذربایجان‌غربی، جز با "عدالت در توزیع فرصت‌ها و امکانات آموزشی در روستا، شهر، مرز و مرکز استان و توسعه فرهنگی و ایجاد همدلی بین آحاد مردم آن بالاخص دانش‌آموزان و دانشجویان اتفاق نخواهد افتاد" و این همدلی و انسجام باید در هر کلاس درس و هر مدرسه، آموزش و درس داده شود.

از خداوند متعال می‌خواهم بهار تعلیم و تربیت و سال تحصیلی جدید نویدبخش پیشرفت همه‌جانبه کشور و استان آذربایجان‌غربی به‌صورت خاص باشد.

محمدمهدی شهریاری

استاندار آذربایجان غربی

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها