آذربایجان غربی

تاكيد فرماندار اروميه بر استفاده از خرد جمعي و جوانان

  • پنج شنبه, مرداد 25 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان صبح امروز با حضور فرماندار اروميه، معاون سياسي و اجتماعي فرماندار و جمعي از مديران دستگاه ها و سازمان هاي مردم نهاد در فرهنگسراي جوان اروميه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، عباس حسن خاني در اين جلسه با اشاره به جسارت و دانش بالاي جوانان، اظهار داشت: اظهارات و راهكارهايي كه امروز توسط جوانان و سازمان هاي مردم نهاد مطرح مي شود، شايد بسياري از مسئولان شهامت و دانش طرح اين موضوعات را نداشته باشند.

فرماندار اروميه با تاكيد بر استفاده از خرد جمعي و رهنمودهاي جوانان، تصريح كرد: متاسفانه كم تحركي برخي از مديران بخصوص در حوزه جوانان، از عقل كل دانستن خود و احساس عدم نياز آنان به جوانان ناشي مي شود.

وي تاكيد بر حفظيات، سكوت، تقليدپذيري و عدم مدارا را از مشكلات جدي نظام آموزش و پرورش دانسته و افزود: رويه غلط در سيستم مديريتي كشور كه در آن انتقاد از مديران مغفول مانده، از سيستم آموزشي ما كه شهامت انتقاد كردن را به كودكان نمي آموزد، سرچشمه مي گيرد.

حسن خاني يادآوري ايرادها به مديران را ضروري دانسته و گفت: متاسفانه در حوزه مهارت آموزي دچار خلاء جدي هستيم و بسياري از دانش آموختگان ما در حوزه عملي ناتوان هستند.

فرماندار اروميه با تاكيد بر اينكه دستگاه هاي مختلف نبايد به چشم رقيب به سمن ها نگاه كنند، خاطرنشان كرد: سازمان هاي مردم نهاد محلي براي تمرين جمعي مسئوليت پذير براي پيشبرد اهداف در حوزه اي خاص است.

وي همچنين با اشاره به مشكلات حوزه اشتغال در جامعه، افزود: عدم مهارت آموزي و تدوين سياست درست درخصوص اشتغال، از دلايل اصلي افزايش بيكاري مي باشد.

حسن خاني استفاده از ظرفيت سمن ها در حوزه اشتغال را مهم تلقي كرده و گفت: از ظرفيت پارك علم و فناوري اروميه و نخبگان و طرح هاي آنها بايد به نحو احسن در زمينه اشتغال زايي استفاده شود.

فرماندار اروميه در پايان با اشاره به تلاش برخي براي تزريق بي اعتمادي و نااميدي به جامعه، يادآور شد: تنوع قوميتي كه يك ظرفيت ارزشمند براي كشورمان است، در فضاي مجازي مورد هجمه قرار گرفته و برخي به دنبال ايجاد تقابل قومي و خدشه وارد كردن به غرور ناشي از هويت ملي جوانان و مردم هستند.

پيش از فرماندار اروميه، شهين محمدي نژاد، رئيس اداره سياسي و اجتماعي فرمانداري نيز با اشاره به صدور 77 پروانه براي فعاليت سمن ها در سطح شهرستان، تاكيد كرد: سازمان هاي مردم نهاد، عام المنفعه هستند و نبايد مورد سوءاستفاده هاي شخصي و تجاري قرار گيرند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها