آذربایجان غربی

شهرياري: بايد چرخه های اقتصاد و اشتغال استان به حرکت درآید

  • پنج شنبه, مرداد 25 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

با حضور استاندار آذربایجان غربی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمدمهدي شهریاری در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در محل استانداری برگزار شد ، با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران اسلامی گفت: با وجود اینکه بسیاری از شرکت ها و کمپانی های بزرگ رابطه کاری خود با کشورمان را قطع کرده اند ، کمپانی های متوسط و کوچک که هیچ مراوده ای با آمریکا ندارند برای مشارکت و تجارت با جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کرده اند.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 300 کمپانی و شرکت آلمانی با وجود تحریم ها باز هم آماده سرمایه گذاری در کشور هستند، گفت: این امر نشان از ظرفیت شرکت های کوچک و بازدهی بالای آنهاست و باید در این استان نیز کوچک سازی واحدهای تولیدی دنبال شود.

محمدمهدی شهریاری افزود: زیرساخت های لازم برای توسعه شرکت های کوچک زودبازده باید فراهم شود تا چرخه های اقتصاد و اشتغال استان به حرکت در بیاید.

وی بیان کرد: در حال حاضر کشور در یک جنگ اقتصادی قرار دارد و برای حل این مشکل نیازمند عزم همگانی و همراهی تولید کنندگان و سرمایه گذران هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت قابل توجه مالی ایرانیان خارج از کشور، ادامه داد: اگر تنها 10 درصد این منابع وارد کشور شود، اقتصاد ایران متحول می شود.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه استان سرشار از ظرفیت های اقتصادی است، بیان کرد: سرمایه گذاران مورد حمایت جدی مسوولان قرار دارند.

شهریاری ادامه داد: تولیدکنندگان نباید ناامید شوند و با اتحاد و همدلی مشکلات را کنار بزنند و بدانند که ترویج ناامیدی مهمترین هدف دشمن است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز راه اندازی شبکه رسمی مبادلات ارزی را راهکار حل مشکلات بانکی بخش خصوصی عنوان کرد.

رضا حسینی افزود: تمرکززدایی راهکار دیگر حل مشکلات بخش اقتصادی در استان ها بوده و منطقه ای کردن اختیارات ضروری است.

وی ادامه داد: نبود ضمانت برخی شبکه های صرافی و وجود برخی رانت ها در امور اقتصادی مشکلات اساسی را بوجود آورده است و راه اندازی شبکه رسمی ارزی این مشکل را نیز کنترل می کند.

وی بیان کرد: فقدان ثبت سفارش مهمترین چالش حال حاضر پیش روی تولیدکنندگان و صنعتگران است و سعی داریم این مشکل در اسرع وقت حل و فصل شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها