آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی: فرهنگ زیربنای توسعه است

  • دوشنبه, مرداد 22 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

محمدمهدي شهریاری در دیدار با دبیر شورای فرهنگ عمومی کشورکه در محل دفتر استاندار ترتیب یافت، با بیان اینکه فرهنگ زیربنای توسعه است گفت: بی شک بدون رشد فرهنگی، رشد اجتماعی و اقتصادی در جامعه محقق نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، استاندار آذربايجان غربي با تاکید بر اینکه در حوزه های فرهنگی باید سرمایه گذاری زیادی صورت گیرد گفت: جزیره ای عمل کردن در این حوزه یک آفت است که باید رفع شود.

وی بیان کرد: این روزها که کشور دچار مشکل است، عده ای سودجو اقدام به احتکار مواد مورد نیاز مردم کرده اند تا قیمت ها را افزایش دهند؛ این امر نشان می دهد که در زمینه فرهنگ عمومی عقب هستیم. 

استاندار آذربایجان غربی تحول در آموزش و پرورش جهت توسعه فرهنگ عمومی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: ظرفیت های مختلف جهت توسعه فرهنگ عمومی باید به کار گرفته شود. 

در این دیدار محمدرضا موالی زاده دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: کارهای فرهنگی زودبازده نیستند و کار در حوزه فرهنگ عمومی نیز از سخت ترین کارهاست.

وی افزود: سونامی ژاپن، یک نمونه و مصداق کامل از بحث فرهنگ عمومی و یک درس بزرگ بود؛ مردم ژاپن در آن حادثه طبیعی یک سونامی از اخلاق و انسانیت را به نمایش گذاشتند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها