چاپ کردن این صفحه

تاكيد رادفر بر آگاه سازي نسل امروز با گذشته پرافتخار ایران

به همت دفتر مطالعات و ادبیات پایداری حوزه هنری آذربایجان غربی کتابهای «تا رهایی» و «یادمانده های سردشت» در مراسمی ویژه با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در ارومیه رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، در این مراسم که باحضور جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف مردم بویژه هنرمندان و اصحاب قلم در سالن همایشهای استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، یاد و خاطره مجاهدان و تلاشگران عرصه انقلاب اسلامی و زندانیان سیاسی دوران ستم شاهی گرامی داشته شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در مراسم رونمایی کتابهای در این مراسم در سخنانی بر انتقال گذشته پر افتخار ایران و ارزشهای انقلاب اسلامی به نسل امروز جامعه تاکید کرد.

علیرضا رادفر در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از فعالیت های حوزه هنری آذربایجان غربی در زمینه حفظ و نشر تاریخ انقلاب اسلامی در استان افزود: امروز یکی از اهداف اصلی دشمنان ایران اسلامی نابود کردن گذشته با شکوه این ملت و جایگزین ساختن آن با تاریخی دروغین در راستای استحاله و از بین بردن ارزشهای فرهنگی و دینی است تا تاریخ مملکت را نابود سازند.

رادفر ادامه داد: متاسفانه کشور ما دارای فرهنگ مکتوب ضعیف است و در حالی که بسیاری از کشورها در سطح جهان از کاه برای خود کوه می سازند، متاسفانه ما بر روی کوه بلند فرهنگی و تاریخ چند هزار ساله نشسته ایم و از بسیاری از آنها بی خبریم.

سخنرانی رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی، اجرای سرودهای انقلابی، پخش کلیپهای تصویری با موضوع انقلاب اسلامی در ارومیه، سخنرانی معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان غربی و تجلیل از نویسندگان و عوامل تولید کتابهای «تا رهایی» و «یادمانده های سردشت» از بخشهای این مراسم در شهرستان ارومیه بود.

گفتنی است، کتاب «تا رهایی» نوشته حسین غفاری با موضوع تاریخ سیاسی پیروزی انقلاب اسلامی در شهرستان ارومیه است که در آن خاطرات تعدادی از زندانیان سیاسی دوران قبل از انقلاب اسلامی از جمله عبدالعلی غفاری، علی خادم علیا،محمد اسدی خانشان، محمد فائری، علیرضا محدودی زمان، علیرضا قلیزاده، سیدبهرام آذر افروز، هوشنگ اکبری سردرودیان و رحیم یلعبی در قالب یکصد و 77 صفحه منتشر شده است.

همچنین کتاب «یادمانده های سردشت» نیز گزیده ای از خاطرات مصطفی نقیب سردشت از وقایع دوران پیروزی انقلاب اسلامی در جنوب آذربایجان غربی است که به سفارش دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استانها و مجلس حوزه هنری چاپ و منتشر شده است .

حوزه هنری آذربایجان غربی از مراکز اصلی تولید و انتشار کتابهای تاریخی یا موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در استان است که بیش از این نیز کتابهای مختلفی از جمله «ابد + 10» ، «عکسها و خاطره ها» در این خصوص را چاپ و منتشر کرده است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

موارد مرتبط