آذربایجان غربی

شهرياري: فرمانداران ارتباط با مردم را در اولویت قرار دهند

  • چهارشنبه, آبان 24 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

استاندار آذربایجان غربی از مشارکت گسترده مردم استان در کمک رسانی به زلزله زدگان تشکر و قدردانی نمود.

به گزارش خبرنگار هم آوا، محمد مهدی شهریاری در سمینار فرمانداران شهرستان های 17 گانه استان که صبح امروز در محل استانداری برگزار شد، نکاتی را در راستای ارتقای سطح خدمات رسانی به مردم و رفع مسائل و مشکلات شهرستان ها ارائه نمود.

استاندار آذربایجان غربی در این نشست ضمن عرض تسلیت جان باختن شماری از هم وطنان در زلزله اخیر غرب کشور گفت: مردم عزیز استان آذربایجان غربی با حس نوع دوستی و مسئولیت پذیری اجتماعی، مشارکت گسترده ای در راستای کمک رسانی به مردم مناطق زلزله داشته اند و جا دارد از این اقدام خداپسندانه و مشارکت خیرخواهانه مردم استان تقدیر و تشکر نمایم؛ امیدواریم این مشارکت مردم در تمام زمینه ها و در مدیریت سایر امور استان نیز توسعه پیدا کند.

شهریاری در ادامه وظیفه فرمانداران را در شهرستان ها بسیار خطیر و آنان را رابط اصلی بین دولت و مردم عنوان کرد و افزود: با همت و مدیریت فرمانداران بسیاری از مسائل و مشکلات شهرستان ها قابل حل خواهد بود؛ از فرمانداران انتظار می رود مشکلات شهرستان ها را به استانداری منتقل کنند و پیگیر رفع آنها نیز باشند.

وی تقویت ارتباط با مردم و افزایش اعتماد آنان به نظام مقدس اسلامی و دولت خدمتگزار را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: فرمانداران باید با حضور در میان مردم و افزایش ارتباطات خود با شهروندان و پیگیری جدی مسائل و مشکلات آنان، زمینه رضایتمندی و افزایش اعتماد مردم به نظام مقدس اسلامی و دولت را بیش از پیش فراهم کنند.

استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: یکی از برنامه های دولت دوازدهم، واگذاری امور به خود مردم است فلذا انتظار می رود فرمانداران در این راستا نیز اهتمام ویژه داشته باشند و زمینه افزایش مشارکت مردم در امور مختلف را فراهم کنند.

شهریاری همچنین تاکید کرد: فرمانداران بعنوان نمایندگان عالی نظام و دولت در شهرستان ها، باید بدون اعمال سلایق شخصی و گرایش های سیاسی خود، در جهت خدمت رسانی به عموم مردم و شهروندان تلاش کنند و در این راستا از نظرات و ایده های تمام گروههای سیاسی چه موافق و چه مخالف بهره بگیرند چرا که هدف ما خدمت رسانی به مردم و عملیاتی نمودن سیاست های مورد تاکید مقام معظم رهبری و دولت است.

برنامه محوری و پیش بردن امور شهرستان ها بر مبنای برنامه توسعه، مشخص نمودن الویت های سرمایه گذاری در شهرستان ها و توجه و مدیریت نقاط و مسائل بحران زا از دیگر موارد مورد تاکید مقام عالی استان در این نشست بود.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود به پتانسیل ها و ظرفیت های استان اشاره و خاطرنشان کرد: آذربایجان غربی پتانسیل های بسیار بالایی دارد و نسبت به خیلی از استان های دیگر از امکانات زیادی برخوردار است؛ برای مثال مرزی بودن این استان با سه کشور خارجی، نه تنها تهدید، بلکه فرصتی برای رشد و توسعه است که تلاش داریم به بهترین نحو از این مزیت بی نظیر استان استفاده کنیم.

شهریاری افزود: وجود پتانسیل و ظرفیتهای کشاورزی و استعدادهای آبی استان و وجود آثار تاریخی و گردشگری فراوان در نقاط مختلف استان از دیگر ظرفیت هایی است که استفاده بهینه از آنها می تواند مسیر توسعه استان را بیش از پیش هموار کند.

وی تاکید کرد: بسته گردشگری شهرستان ها برای معرفی به گردشگران و سرمایه گذاران این حوزه باید تهیه و همچنین صنعت بوم گردی مورد توجه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی ارتقای کشاورزی استان را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: با توسعه و ترویج شیوه های آبیاری نوین و اصلاح الگوی کشت و استانداردسازی استفاده از سموم کشاورزی باید کیفیت محصولات کشاورزی تولیدی استان را افزایش و زمینه را برای صادرات این محصولات به بازارهای خارجی فراهم کنیم.

شهریاری در ادامه تقویت هویت ملی را از مواردی عنوان کرد که فرمانداران باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی در این ارتباط گفت: برخی جریانات افراطی می خواهند با دامن زدن به مسائل قومی و مذهبی، بین مردم و اقوام استان تفرقه ایجاد کنند که لازم است در مورد این مسائل نیز هوشیاری لازم را داشته باشیم.

توجه به نظم و انضباط کاری در ادارات و خوشرویی در برخورد با مردم و مراجعه کنندگان به ادارات از دیگر موارد مورد تاکید مقام عالی استان در این جلسه بود.

شهریاری همچنین از فرمانداران خواست در جهت اجرای قانون اشتغال در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای کوچک و جذب منابع مصوب در این زمینه اهتمام لازم را داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی در پایان ابراز کرد: به همراه مدیران کل دستگاههایی که لازم است، در همه شهرستان های استان حضور و ضمن شرکت در جلسه شورای اداری از پروژه های مهم شهرستان ها نیز بازدید خواهیم نمود.

فرمانداران استان نیز در این دیدار، گزارشی را از ظرفیت ها، پتانسیل ها و همچنین مسائل و مشکلات شهرستان متبوع خود ارائه کردند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها