آذربایجان غربی

تجليل استاندار آذربایجان غربی از واحدهای نمونه استاندارد

  • شنبه, آبان 20 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

با حضور محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی از واحد های نمونه استاندارد در استان تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار هم آوا، شهریاری در این آیین که در محل سالن اجتماعات اداره کل استاندارد برگزار شد، با اشاره به اهمیت توسعه استاندارد در جامعه کنونی گفت: با توجه به توسعه استاندارد در جامعه، امروزه استاندارد با زندگی اجتماعی مردم عجین شده است.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه امروزه استاندارد از ستون های توسعه پایدار به شمار می رود، اظهار داشت: برای افزایش اعتماد عمومی به کالاهای تولیدی، توجه به بهره وری، بالابردن کیفیت کالاهای تولیدی و رعایت استانداردهای لازم در تولید کالا ضروری است.

وی با بیان اینکه در سالهای گذشته متاسفانه به دلیل رعایت نشدن استاندارد توسط برخی از واحدهای تولیدی در کشور، بعضی از بازارهای هدف در کشورهای مختلف را از دست داده ایم، گفت: مدیران برخی از واحدهای تولیدی بر مبنای فروش، اقدام به توسعه واحدهای تجاری خود کردند که با از دست دادن بازارهای خارجی خود به دلیل رعایت نکردن استاندارد، در حال حاضر دچار مشکل شده اند.

وی با بیان مشکل بوجود آمده برای صادرات برخی از محصولات کشاورزی کشور بویژه سیب، پسته و زعفران به دلیل وجود سموم اضافی در این محصولات، گفت: به دلیل وجود سموم زیاد در بعضی از محصولات کشاورزی امکان صادرات این محصولات فراهم نیست.

شهریاری از مدیر جهاد کشاورزی استان خواست تا برای سال آینده با برنامه ریزی لازم و ترویج فرهنگ استفاده مناسب از سموم کشاورزی و رعایت استانداردهای لازم در حوزه مصرف سموم کشاورزی، زمینه صادرات محصول سیب استان به کشورهای مختلف دنیا را فراهم کند.

وی با اشاره به سیاست های دولت تدبیر و امید و ایجاد فضای مناسب بین المللی بعد از برجام اظهار داشت: از این فرصت بوجود آمده برای صادرات محصولات تولیدی استان باید بیشتر استفاده کرد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به شعار امسال سازمان جهانی استاندارد با عنوان " استانداردها شهرها را هوشمند تر می کند" اظهار داشت: در این زمینه نیاز است شهرداری با همکاری سایر سازمانها جهت بهره گیری علم روز دنیا در فعالیت های خود برنامه ریزی کند.

در پایان این مراسم از واحد های نمونه استاندارد استان با اهدای لوح تقدیر و تندیس استاندارد تجلیل شد .

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها