آذربایجان غربی

افزایش 2.5 برابری سازمان های مردم نهاد در ارومیه

  • سه شنبه, آبان 16 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرماندار اروميه با اشاره به اینکه هم اکنون در حدود 70 سازمان مردم نهاد در ارومیه فعالیت دارند، اظهار داشت: سال 1392 در حدود 27 سازمان مردم نهاد در شهرستان ارومیه فعال بود که این تعداد در سال 1393 به 40 سمن، در سال 1394 به 45 سمن، در سال 1395 به 50 سمن و در سال 1396 تا این لحظه به 70 سمن افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از ايرنا، عباس حسن خاني با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید به توسعه سازمان های مردم نهاد توجه ویژه ای دارد، گفت: سیاست دولت تدبیر و امید توسعه کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد و توسعه‌ مشارکت‌های اجتماعی و فرهنگی است زیرا این امر در نهایت به حل مشکلات جامعه منجر می شود.

وی افزود: کاهش نقش تصدی گری دولت در مباحث غیرحاکمیتی، بهره مندی از نقطه نظرات و نقش نظارتی سمن ها در پیشبرد بهینه امور و توسعه خلاقیت و بهره وری در مسائلی که تشکل ها امکان ورود دارند از دیگر اهداف دولت تدبیر و امید برای توسعه سمن ها در جامعه است.

فرماندار ارومیه خاطرنشان كرد: ایجاد شبکه موسسه های خیریه با همکاری کمیته امداد، هدایت تشکل ها به سمت تخصص گرایی و پرهیز از تعدد اهداف و انتخاب هدف واحد، تلاش برای اعمال نظر سمن ها در تدوین لایحه قانون سازمان های مردم نهاد و برگزاری دوره های آموزشی مورد تقاضای سمن ها با توجه به امکانات و ظرفیت های فرمانداری ارومیه از جمله برنامه های فرمانداری ارومیه در خصوص سازمان های مردم نهاد است.

حسن خانی با اشاره به اینکه سازمان های مردم نهاد در محورهای مختلفی چون امور خیریه و نیکوکاری، فرهنگی و اجتماعی، زیست محیطی، آسیب های اجتماعی و جوانان فعالیت می کنند، ادامه داد: سازمان های مردم نهاد از همان ابتدا بودجه خاصی نداشتند و خودگردان هستند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در استانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها