آذربایجان غربی

#فرزندت ـ کجاست؟

  • چهارشنبه, مرداد 24 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدتی است که پویشی مردمی در فضای مجازی و رسانه‌ای با نام «فرزندت کجاست؟» آغاز به فعالیت کرده است،

به گزارش خبرنگار هم آوا به نقل از آرمان، البته این کمپین از آنجا شروع شد که برخی گفتند فلانی در ایران است، اما فرزندش در کانادا یا برخی دیگر ادعاها و صحبت‌هایی دیگر داشتند که تن و دل مردم عزیز ایران را در شرایط کنونی جامعه خراشیده‌اند. جالب است که اکثر افرادی که در این کمپین حضور پیدا کرده‌اند از همان طیف اصلاح‌طلبی هستند که مخالفانش می‌گویند فرزندان و یا آشناهایشان در ایران زندگی نمی‌کنند و فقط برخی از اصولگرایان در این پویش شرکت کرده‌اند؛ آقایان اصولگرا و همیشه منتقد مردم ایران در انتظار پاسخ شما هستند. در ادامه به برخی از افرادی که تا کنون در کمپین فرزندت‌ کجاست؟ شرکت کرده‌اند آورده شده است.

نوه‌های آیت‌ا... چه می‌کنند؟

رئیس شورای شهر تهران نیز به کمپین فرزندت کجاست؟ پیوست و در پاسخ به این سوال گفت: سه پسر دارم که یکی از آنها خارج از کشور مشغول تحصیل است و دو پسر دیگرم نیز در کشور تحصیل می‌کنند و به همین دلیل هیچ سفارشی برای اشتغال در حوزه دولتی برای آنها انجام نداده‌ام. محسن هاشمی رفسنجانی گفت: من در سال 61 در 21 سالگی با نوه خاله‌ام خانم اعظم هاشمی‌پور ازدواج کردم. هاشمی رفسنجانی درباره وضعیت اشتغال همسرش اعلام کرد: همسرم لیسانس و فوق لیسانس زبان فرانسه و روابط بین‌الملل دارد، اما خانه‌داراست. پسر ارشد آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی درباره تعداد فرزندانش گفت: من سه پسر دارم. پسر اولم متولد سال 63 است، پسر دومم متولد سال 65 و پسر آخرم متولد سال 76 است. رئیس اسبق متروی تهران درباره تحصیلات پسرانش گفت: پسر آخرم سال گذشته کنکور داد و اکنون در رشته مهندسی انرژی در دانشگاه امیرکبیر تحصیل می‌کند. محسن هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: عماد پسر دیگرم مدیر عامل دفتر نشر و معارف انقلاب است که خاطرات حاج آقا را هم منتشر کرده است؛ عماد شغل دولتی ندارد و اکنون درحال تحصیل در مقطع دکترای رشته صنایع در دانشگاه آزاد است. وی گفت: علی پسر دیگرم فارغ التحصیل رشته شهرسازی از دانشگاه تهران است و اکنون در خارج از کشور مشغول به تحصیل در مقطع دکتراست. هاشمی رفسنجانی درباره هزینه تحصیل پسرش گفت: علی بورسیه نشده است و با هزینه خودش به خارج از کشور رفته، اما هزینه‌ای برای شهریه دانشگاه نمی‌دهد. رئیس شورای شهر تهران درباره وضعیت تاهل پسرانش ادامه داد: دو پسرم ازدواج کردند، یکی از عروسانم که با همسرش خارج از کشور است و خودش فوق لیسانس معماری دارد. عروس دیگرم هم فوق لیسانس تغذیه دارد و جایی مشغول به کار نیست. محسن هاشمی درباره اینکه آیا برای فرزندانش سفارشی برای اشتغال در حوزه دولتی انجام داده یا نه گفت: نه من سفارشی نکردم چون آنها فعلا مشغول به تحصیل هستند.

دخترم خانه‌دار است

سیدمحمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش درباره پرسش فرزندت کجاست؟ گفت: دو فرزند دارم، فرزند اولم دختر و خانه‌دار است و پسرم نیز مشغول درس خواندن و گذراندن خدمت سربازی است. تا کنون فرزندانم بجز عتبات عالیات به کشور خارجی، سفر نکرده‌اند. روز گذشته خبرنگاری به اشتباه «عتبات عالیات» را «قطر و امارات» شنیده بود!

ساکن قطعه 70

وزیر تازه برکنار شده هم به این کمپین اضافه شده است، یعنی علی ربیعی وزیر کار سابق. او طی توئیتی با هشتک «فرزندت کجاست» نوشت: ما همه با هم هستیم! خوشحالم فرزندانم با 5 نوه کنار من هستند. همگی در دانشگاه‌های ایران تحصیل‌کرده‌اند. دو پسر من، هیچ کدام کار دولتی ندارند و تنها دخترم، به تربیت فرزندانش مشغول است و دیگری که بیش از همه کنار من است، ساکن قطعه 70 بهشت زهراست.

فاقد شغل ثابت

از خانم‌های مسئول در دولت می‌توان به شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس‌جمهور اشاره کرد که وی هم به این کمپین اضافه شد و در توئیتی نوشت: دو دخترم؛ اولی فارغ‌التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی به ترتیب از دانشگاه‌های تهران و شهید بهشتی، فاقد شغل ثابت و مترجم آزاد. دومی فارغ‌التحصیل کارشناسی نقاشی دانشگاه هنر و مشغول مهارت‌آموزی در دوره آموزشی فنی و حرفه‌ای جواهرسازی است.

مسئول موقت دفتر

مرتضی حاجی مدیرمسئول روزنامه همشهری درباره آخرین وضعیت فرزندان خود در پاسخ به این کمپین اظهار کرد: بنده دارای سه فرزند هستم که دو تا از آنها دختر و یکی پسر است؛ یکی از دخترانم دارای مدرک فوق لیسانس و دیگری مدرک کاردانی دارد ولی هر دو خانه‎دار هستند و دارای شغل و منصب خاصی نیستند، تک پسر بنده نیز دارای مدرک مهندسی مکانیک است و به صورت موقت مسئول دفتر بنده در روزنامه همشهری است، باتوجه به اینکه در مسئولیت دفتر به یک فرد مورد اعتماد احتیاج داشتم پسرم را با خودم به روزنامه همشهری آوردم و قطعا روزی که مسئولیتم در این روزنامه به پایان برسد پسرم را هم با خود می‎برم. دامادهایم در شرکت‎‎های خصوصی مشغول به فعالیت هستند، وی همچنین درباره اینکه آیا فرزندان و یا دامادهایش سفر خارجی داشتند گفت: قطعا به تناسب شغل دامادهایم آنها سفرهای خارجی داشتند، اما هیچ‌کدام از این سفرها با هزینه دولتی نبوده و آنها در مناصب دولتی هیچ سمت و یا پست خاصی ندارند.

کلاس یازدهم ریاضی

حسام‌الدین آشنا از دیگر افراد نزدیک به رئیس‌جمهور و مشاور رئیس‌جمهور است که با ورود به این کمپین نوشت: دو پسر دارم اولی مهندس عمران شریف و ارشد حمل و نقل امیرکبیر؛ هر دو بدون سهمیه؛ عقد کرده و به دنبال ادامه تحصیل است. دومی کلاس یازدهم ریاضی است.

سردبیر روزنامه ابتکار

نفر بعدی که به کمپین «فرزندت کجاست» پیوست، محمدعلی وکیلی نماینده تهران در مجلس است که در صفحه شخصی توئیتر خود نوشته است؛ دارای سه فرزند هستم. هادی؛ فوق‌لیسانس هفت سال است کارمند یک شرکت است. مهدی؛ فوق‌لیسانس (همان‌که به دروغ مدیرعامل معرفی می‌شد) بدون اشتغال در جای دولتی، سردبیر روزنامه ابتکار. راضیه؛ لیسانس و بیکار است؛ وی در پایان توئیتش آورد: خداوند از سر تقصیر ناشران دروغ بگذرد.

ساکن مشهد

نماینده بعدی که از خانه ملت وارد این کمپین مردمی شد رضا شیران خراسانی نماینده مشهد است که در این پویش نوشت: 4 فرزند دارم و تمامی فرزندام در مشهد ساکن هستند.

چوپان

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در همین رابطه گفته: من دو فرزند دختر و دو فرزند پسر دارم. هر دو دختر من تحصیلات مقطع کارشناسی‌‌ارشد دارند و خانه‌دار هستند. یکی از فرزندان پسر من دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه ارومیه است که در بیمارستان کار می‌کند. پسر دیگر من که دانشجوی دامپزشکی دانشگاه آزاد ارومیه است، گوسفند دارد و به کار چوپانی مشغول است.

همه در ایران

نماینده دیگری که از خانه ملت به این کمپین پیوست ولی‌ا... نانواکناری نماینده بابلسر است که در این رابطه گفت: آقا مرتضی دانشجوی فوق لیسانس است و در حال تکمیل پایان‌نامه رشته عمران است و آقامجتبی هم دانشجوی تربیت بدنی است. دختر بزرگم لیسانس معماری و در بازار مشغول به کار است و دختر دوم هم در حال تکمیل پایان‌نامه دکتری شیمی با گرایش نفتی است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

محبوب ترین ها